Katri Merisalu

Alkohol mõjutab immuunsust

Praegusel viiruste hooajal on hea mõte jätta oma keha alkoholiga mürgitamata. Lisaks sellele, et alkohol takistab ja häirib pankrease ning maksa tööd, paneb see tohutu põntsu ka immuunsüsteemile.

Alkoholi joomine takistab toitainete omandamist

Alkoholi joomisel on tervisele väga otsene mõju. Alkoholi tarbimine põhjustab seedeprobleeme ja takistab toitainete ning B-vitamiinide omandamist. See võib omakorda viia organismi toitainete puuduse ja alatoitumiseni.

Alkoholi juues kogeb keha vedelikuvaegust

Alkohol mõjub diureetikumina, mis sunnib organismi väljutama rohkem vedelikke kui tavaliselt. Selle tulemusel võib tekkida vedelikuvaegus ehk dehüdratsioon. Kui pruugid alkoholi, siis joo alati selle kõrvale puhast vett – nii ei teki kehas vedelikupuudust.
Alkoholiga liialdamine mõjutab rängalt immuunsüsteemi tööd, muutes organismi viirustele ja külmetushaigustele eriti vastuvõtlikuks. 
Alkohol surub maha immuunsüsteemi toime

Alkoholiga liialdamine mõjutab rängalt immuunsüsteemi tööd, muutes organismi viirustele ja külmetushaigustele eriti vastuvõtlikuks. Alkoholi liigselt tarvitades ei ole immuunsüsteem enam nii efektiivne: takistatud on valgete vereliblede võitlus kahjulike bakteritega jt võõrkehadega, mistõttu ka inimene haigestub kergemini.

Artikkel on eelnevalt ilmunud Rimi blogis